Dostępność: Dostępny
Czas wysyłki: 48 godzin
Koszt wysyłki: od 15,00 zł
Stan magazynowy: 3 szt.
Stan produktu: Nowy
Po wielu latach badań można powiedzieć, że DMSO ma wyłącznie pozytywne działanie, od lat 60 poprzedniego stulecia DMSO był przedmiotem wielu badań klinicznych oraz eksperymentów. Według dr. Walkera:
Jest on siedem razy bardziej bezpieczny od aspiryny.
DMSO należy do środków, które zostały wyjątkowo dogłębnie zbadane.
W jednym z badań sprawdzono działanie dużych dawek DMSO na ludzi. Przede wszystkim chodziło o sprawdzenie, czy DMSO jest szkodliwy dla oczu. Do badania zgłosiło się dobrowolnie 65 zdrowych więźniów z Kaliforni. Przez 14 dni wcierano w ich skórę 80 % żel DMSO. Dawka wynosiła 1g na kilogram wagi ciała, więc zdecydowanie więcej niż normalna dawka DMSO. A jednak i takie ilości DMSO zostały dobrze przyswojone przez wszystkich więźniów bez wyjątku.
W kolejnym badaniu druga grupa 40 zdrowych więźniów przez 3 miesiące nacierała się DMSO. Podczas badanie wielokrotnie mierzono wszystkie parametry, takie jak: wyniki krwi, moczu, próby wątrobowe, funkcjonowanie płuc. Na różne sposoby przede wszystkim oczy, aby stwierdzić ewentualne zmętnienie soczewek. Nie stwierdzono żadnych szkodliwych działań DMSO, również w obrębie oczu. Badania przeprowadzał dr. Brobyn z Bainbrige Medical Center w Waszyngtonie w 1967 roku.
DMSO dla zdrowia
Jakość DMSO
Ponieważ niskie klasy przemysłowego DMSO mogą zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, stosuj DMSO tylko dobrej jakości (najlepiej 99.5% czystości).
Ponieważ DMSO jest higroskopijny (przyciąga wodę), głównym zanieczyszczeniem w wyższych klasach staje się po prostu woda.
Dobrej jakości DMSO zamarza już w temperaturze 18.5 stopnia i tak też można sprawdzić jego jakość.
W 1962 roku amerykański chirurg dr. Jacob z Oregon Health Scienes University w Portland zainteresował się DMSO. Szukał środka konserwującego dla nerek oczekujących na wszczepienie i poprosił o DMSO dr. Roberta Herschlera pracującego w oddziale badawczym w Crow Zellerbach Corporation, fabryce papieru. Od tego momenty dr. Jacob i dr. Herscher pracowali razem i badali działanie DMSO na roślinach, zwierzętach a później także na ludziach. Najpierw poznano wysuszające działanie DMSO, które sprawia, że sprawdza się on przy leczeniu oparzeń. Od tego momentu wiadomość o DMSO rozeszła się lotem błyskawicy. Te wczesne badania pokazały, że DMSO łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, hamuje wzrost bakterii, rozluźnia mięśnie, działa moczopędnie, wygładza blizny i wzmacnia działanie innych substancji podawanych jednocześnie.
Pod koniec 1963 roku FDA w Stanach Zjednoczonych, zezwoliła na testy na ludziach. W 1965 roku już około 100 000 osób z różnymi dolegliwościami otrzymało DMSO. Mimo pozytywnego oddziałaywania DMSO na zdrowie dla wielu naukowców odkrycie to nie było wystarczająco pewne. Skierowano uwagę na możliwe, jeszcze nie znane skutki uboczne. W 1965 roku złożono trzy wnioski o wpisanie DMSO na listę leków. Wszystkie zostały odrzucone, a FDA zarządziła przerwanie wszystkich prób klinicznych. Rok później ten całkowity zakaz został nieco uchylony i dopuszczono DMSO do badań nad sklerodermią, półpaścem i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Dodatkowo zezwolono na stosowanie DMSO na skórę, na przykład w przypadku skręcenia stawu czy zapalenia pochewki ścięgna. Złagodzenie reguł było spowodowane badaniem toksykologicznym, które wykazało, że DMSO nie jest toksyczny dla ludzkiego oka.
Artroza - degeneracyjna choroba stawów, którą mogą być dotknięte dowolne stawy. Te uszkodzenia stawów mogą powodować silne bóle oraz sztywnienie. Jako że bardzo dużo osób cierpi na artrozę, a medycyna konwencjonalna nie potrafi przedstawić żadnej efektywnej terapii - uznaje tę chorobę nie uleczalną - co powoduje ogromny popyt na terapię alternatywną.
Pod pojęciem zapalenie stawów rozumiemy ich stan zapalny, który może mieć różne przyczyny. Najczęściej występującym zapaleniem stawów jest zapalenie reumatoidalne będące chorobą autoimmunologiczną. Jednak również ono może mieć różne przyczyny, na przykład bakterie, które prowadzą do rozwoju stanu zapalnego. Zapalenie stawów jest bardzo bolesne i powoduje opuchnięcia, zaczerwienienie i ograniczenie ruchomości, aż do całkowitego zniszczenia stawów przez stan zapalny.
Choroby cywilizacyjne - artroza i zapalenie stawów - to od dziesięcioleci jedne z najbardziej powszechnych dolegliwości w których stosuje się DMSO.
Tkanka chrzęstna jest słabo połączona z krwiobiegiem. Dlatego też DMSO pomaga dostarczyć do stawów substancje odżywcze, aby chrząstki mogły się lepiej regenerować. Ponadto typowe właściwości DMSO są również pomocne przy artrozie i zapaleniu stawów: DMSO łagodzi ból w tym miejscu, hamuje stan zapalny i regeneruje komórki.
W przypadku artrozy i zapalenia stawów dr. Walker zalecał aby DMSO nakładać 2-3 razy dziennie na bolące stawy oraz aby wzmocnić terapię pić jedną łyżeczkę DMSO dziennie rozpuszczonej w szklance wody. Często przy pierwszym zastosowaniu dolegliwości stawały się łagodniejsze, ale czasem potrzeba 2-3 tygodni, aby ból i stan zapalny ustąpiły.
Miażdżyca jest bardzo powszechną chorobą. Powinna być traktowana poważnie, ponieważ nieleczona może prowadzić do zawałów serca i udarów. Pod pojęciem miażdżycy rozumiemy różnego rodzaju osady w naczyniach krwionośnych, które zmniejszają średnicę naczyń i ograniczają przepływ krwi. DMSO rozszerza naczynia i pomaga uwalniać te osady z naczyń: dzięki temu może być stosowany w terapii, jak i w profilaktyce. Oczywiście dodatkowo należy zrezygnować z cukru i przestawić się na naturalny sposób żywienia oraz wprowadzić więcej ruchu.
Niewielka codzienna dawka DMSO pomaga zapobiec miażdżycy i innym wynikającym z niej chorobom serca i układu krążenia. Dr. Morton Walker w swojej książce „DMSO - Nature's Healer" dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób dzięki kilkudziesięcioletniemu przyjmowaniu DMSO całkowicie się uwolnił od chorób cywilizacyjnych.
Oczywiście profilaktyka jest zawsze lepsza niż ograniczanie wyrządzonych szkód, dlatego warto stosować OPC jako suplement. OPC - jest ot wyciąg z pestek winogron, który ma wspaniały wpływ na wszystkie naczynia krwionośne w organizmie. OPC jeszcze bardziej niż DMSO pomaga w utrzymaniu czystych naczyń bez żadnych osadów. Ponadto rozrzedza krew i w ten sposób zapobiega powstawaniu zatorów i zapewnia dobry przepływ krwi.
Dzięki swoim obkurczającym, antyalergicznym i przeciwzapalnym właściwościom DMSO wspaniale sprawdza się przy problemach skórnych. Przy atopowym zapaleniu skóry w ciągu minuty zmniejsza uczucie swędzenia i pomaga się skórze goić. Również dobre efekty można uzyskać w przypadku łuszczycy. DMSO pomaga również przy różnego rodzaju wysypkach i podrażnieniach skóry. DMSO można miejscowo nakładać na brodawki, odciski zmienione stanem zapalnym, również czystym DMSO bez uprzedniego rozcieńczania. Przy opryszce lepiej jest jednak go rozcieńczyć, gdyż skóra wokół ust może być bardziej wrażliwa.
DMSO dzięki swoim właściwościom jest bardzo pomocny w leczeniu podagry. Jako że podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi związany jest przede wszystkim z nieprawidłowym odżywianiem, w celu złagodzenia dolegliwości konieczna jest zmiana sposobu odżywiania. Sam DMSO może złagodzić dnę moczanową, ale nie wyleczy jej całkowicie
W badaniach podawanie DMSO doprowadziło w jednym na cztery przypadki do zmniejszenia dawek insuliny. Diabetycy mają również skłonności do trudno gojących się ran, a DMSO ze swoją zdolnością do wprowadzania tlenu do tkanek jest wspaniałym środkiem w takich przypadkach.
Mimo iż DMSO jest bardzo bezpieczny, należy przestrzegać kilku wskazówek, które umożliwią bezpieczne stosowanie tej substancji.
DMSO posiada długą przydatność do spożycia również w postaci roztworu z wodą, jeśli będzie chroniony przed zanieczyszczeniem. Powinno się go przechowywać jednak w ciemnym miejscu. Jako że nie rozcieńczony skoncentrowany DMSO jest palny i podrażnia śluzówkę, zawsze powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu z dala od dzieci. Nie przestrasz się, kiedy po zmieszaniu wody i DMSO mieszanka natychmiast się ociepli. Oznacza to, że obie substancje reagują ze sobą i się mieszają.
Jeśli zastanawiasz się, czy DMSO nie wprowadzi do organizmu również bakterii i wirusów - nie, nie zrobi tego. DMSO jest substancją drobno cząsteczkową, jego średnica wynosi około 0,3 nanometra. Bakterie, grzyby a nawet najmniejsze wirusy są wielokrotnie większe niż cząsteczka DMSO. Przez dziesięciolecia badań i stosowania nie było żadnej wskazówki, że tak się dzieje.
Zewnętrznie można stosować w stężeniu 99.9% lecz przeważnie stosuje sie stężenie 70-75%
Wewnętrznie natomiast używamy stężenie 30%. W takim przypadku do DMSO 99.9% należy w pierwszym przypadku dolać 1/3 wody destylowanej a w drugim 2/3.
Na zdrowie!
DMSO niesie za sobą tak duże korzyści dla wielu osób, że nieliczne skutki uboczne nie są żadnym problemem.
Kiedy naniesiemy DMSO na skórę, zwiększa się często przepływ krwi: w skutek czego pojawić się mogą zaczerwienienia skóry, swędzenie czy lekkie pieczenie. Zazwyczaj dolegliwości te znikają w ciągu kilku minut, kiedy roztwór wchłonie się w skórę. Jeśli nieprzyjemne odczucie jest zbyt mocne, można zmyć roztwór z miejsca, w którym nastąpiło pieczenie i swędzenie. Bardzo rzadko opisuje się lekkie bóle głowy, lekkie zawroty głowy czy krwawienie z nosa (DMSO rozszerza naczynia krwionośne a także rozrzedza krew).
Kolejny skutek uboczny DMSO jest całkowicie nieszkodliwy, ale nieprzyjemny. Bardzo mała część DMSO przekształca się w organizmie w substancję o nieco czosnkowym zapachu. Ten czosnkowy posmak wydobywający się z ust (jeśli pijemy DMSO) lub pozostający na ciele może być uciążliwy zwłaszcza dla osób przebywających w naszym otoczeniu. Samemu raczej nie będziemy go czuć.
W niewielu przypadkach DMSO tak jak każda inna substancja, może wywoływać reakcje alergiczne. Dlatego też pierwszym kontaktem z DMSO powinien być test tolerancji. Aby wykonać test należy rozrobić DMSO do roztworu 70% (siedem kropel DMSO i 3 krople wody), następnie posmarować skórę na wnętrzu ramienia, poczekać aż się wchłonie. Lekkie swędzenie i zaczerwienienie w miejscu nałożenia jest normalne. Jeśli w następnych godzinach wystąpi swędzący obrzęk lub nagle samopoczucie się pogorszy, należy natychmiast zmyć DMSO ze skóry i w przyszłości nie stosować.
Większość osób preferuje zewnętrzne stosowanie DMSO, a to ze względu, że przy przyjmowaniu doustnym przyzwyczajenie się do smaku DMSO może zająć trochę czasu. Kolejną kwestią jest to, że dolegliwości ograniczają się często do jednej części ciała.
Praktyczną zasadą jest to, że stężenie DMSO powinno maleć od stóp do głowy.
Evelyne Laye - DMSO na powszechne dolegliowści - Łatwy program bezpiecznego i skutecznego zastosowania.
Dr. Hartmut P. A. Fischer - DMSO naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy.
Dr. Morton Walker - DMSO Nature's healer
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.